MG12600WB-BR2MM
Product Categories
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
MG12600WB-BR2MM
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 750 A
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Bulk
Series : -
Package / Case : Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.5V @ 15V, 600A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1200 V
Supplier Device Package : WB
Mfr : Littelfuse Inc.
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C
Current - Collector Cutoff (Max) : 100 µA
IGBT Type : Trench Field Stop
Power - Max : 2500 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 60.5 nF @ 25 V
Configuration : Half Bridge
NTC Thermistor : Yes
Description : IGBT MODULE 1200V 750A 2500W WB
Contact Now
IGBT Module Trench Field Stop Half Bridge 1200 V 750 A 2500 W Chassis Mount WB